Rock & Quantum Pro Series 2x 30 ml

ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Powłoka ceramiczna 4nano Rock & Quantum Pro Series

Uwaga: prosimy o zawarcie informacji w uwagach odnośnie wersji produktu (Protect czy Gloss). W przypadku jej braku wyślemy wersje Protect.

Ilość składników aktywnych: ponad 90% produktu
Trwałość: do 72 miesięcy
Wydajność: około 15 ml na samochód typu sedan
Czas utwardzania: 2-3 godziny (wersja Protect) lub 12 godzin (wersja Gloss)
Czas do uzyskania pełnego wiązania: 7 dni

W skład zestawu wchodzi:

4nano Rock & Quantum Pro Series - 2x 30ml
Certyfikat autentyczności - 2 szt.
Ulotka „Jak dbać o powłokę ceramiczną” - 2 szt.
Wlepki 3D do progu samochodu - 2 szt.

Powłoka ceramiczna 4nano Rock & Quantum Pro Series to dwuwarstwowa powłoka ceramiczna o wysokiej zawartości składników aktywnych (90%+) przeznaczona dla studiów auto detailingu i dystrybutorów zagranicznych. Powłoka utrzymuje się na lakierze do 72 miesięcy, zaś sam efekt hydrofobowy jest widoczny nawet do 15 miesięcy!

Nasza najtrwalsza powłoka ceramiczna jest dostępna w dwóch wariantach: GLOSS oraz PROTECT. Różnią się pomiędzy sobą składem oraz właściwościami pierwszej warstwy.

4nano Rock Gloss zawiera wysoką ilość grup fenylowych. Związki te posiadają wysoki współczynnik załamania światła, co przekłada się na poprawienie szklistości powłoki ceramicznej.

4nano Rock Protect jest powłoką opartą na technologii high content. Wykorzystane w niej grupy metylowe wpływają głównie na bardzo wysoką ochronę lakieru przed zarysowaniami.

4nano Quantum dzięki zastosowaniu technologii high content ceramic coatings zapewnia dodatkową ochronę przed mikro zarysowaniami, szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, promieniowaniem UV, chemią i solą drogową. Z drugiej strony gwarantuje wyjątkowo trwały efekt hydrofobowy (kropelkowanie wody na lakierze) oraz podwyższone właściwości samooczyszczające, a co za tym idzie, wyjątkowo proste i szybkie mycie samochodu.

Aplikacja powłoki ceramicznej 4nano Rock & Quantum Pro Series

Aplikację należy przeprowadzać w odpowiednich warunkach temperatury i wilgotności powietrza. Ważna jest również dobra wentylacja pomieszczenia, w którym nakładana jest powłoka. Lakier powinien być skrupulatnie przygotowany, oczyszczony oraz odtłuszczony - w tym celu polecamy użycie środków 4nano Scrub i 4nano Final Wipe Off.

TEMPERATURA i WILGOTNOŚĆ POWIETRZA: temperatura pomieszczania powinna wynosić od +15°C do +30°C (dopuszczalne są drobne odchylenia). Wilgotność powietrza musi znajdować się w przedziale pomiędzy 30-80%. Aplikacja powłoki poza podanymi przedziałami może skutkować niepowodzeniem.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI: dobrze przygotowany lakier jest wolny od smoły, luźnego brudu, zanieczyszczeń pochodzenia metalicznego. Ponadto powierzchnia musi być sucha oraz kompletnie wyjałowiona z innych substancji typu woski czy zabezpieczenia fabryczne. Przed przystąpieniem do prac zalecamy również wykonanie korekty lakieru. Co prawda technologicznie nie wpływa to na przyczepność powłoki ceramicznej do karoserii, ale znacząco wpływa na aspekt wizualny - w innym wypadku rysy na lakierze po aplikacji powłoki ceramicznej mogą zostać uwydatnione. Ostateczne mycie powierzchni przed zabezpieczeniem powinno odbyć się przy pomocy środka 4nano Scrub.

APLIKACJA 4NANO ROCK (GLOSS) PRO SERIES: energicznie wstrząśnij butelką przed przystąpieniem do nałożenia powłoki ceramicznej. Na dołączony do zestawu aplikator nanieś kilkanaście, kilkadziesiąt kropel 4nano Rock Pro Series i rozprowadź po obszarze nie większym niż 50 x 50 cm, tworząc szczelną warstwę. Pozostaw na 3 minuty (+30°C) do 5 minut (+15°C), po czym zbierz nadmiar powłoki za pomocą 2-3 szmatek z mikrofibry. Nie należy próbować usunąć całego nadmiaru produktu za pomocą jednej mikrofibry. 

Przy użyciu pierwszej ścierki lekko zbierz nadmiar powłoki, wciąż pozostawiając niedoskonałości na powierzchni. Następnie drugą szmatką ściągnij pozostałą ilość dodatkowej ceramiki. Trzecią poleruj powierzchnię do ideału, tak, aby nie pozostały żadne smugi i mazy. Upewnij się, że wszystkie niedoskonałości  (także na elementach sąsiadujących) zostały dokładnie usunięte. Po skończonej aplikacji odczekaj minimum 2 godziny przed aplikacją wierzchniej warstwy Quantum.

APLIKACJA 4NANO ROCK (PROTECT) PRO SERIES: energicznie wstrząśnij butelką przed przystąpieniem do nałożenia powłoki ceramicznej. Na dołączony do zestawu aplikator nanieś kilkanaście, kilkadziesiąt kropel 4nano Rock Pro Series i rozprowadź po obszarze nie większym niż 50 x 50 cm, tworząc szczelną warstwę. Pozostaw na 60 sekund (+30°C) do 90 sekund (+15°C), po czym zbierz nadmiar powłoki za pomocą 2-3 szmatek z mikrofibry (ze względu na tłustość 4nano Rock (Protect) Pro Series zalecamy 3 szmatki). Nie należy próbować usunąć całego nadmiaru produktu za pomocą jednej mikrofibry. 

Przy użyciu pierwszej ścierki lekko zbierz nadmiar powłoki, wciąż pozostawiając niedoskonałości na powierzchni. Następnie drugą szmatką ściągnij pozostałą ilość dodatkowej ceramiki. Trzecią poleruj powierzchnię do ideału, tak, aby nie pozostały żadne smugi i mazy. Upewnij się, że wszystkie niedoskonałości  (także na elementach sąsiadujących) zostały dokładnie usunięte. Po skończonej aplikacji odczekaj minimum 2 godziny przed aplikacją wierzchniej warstwy Quantum.

APLIKACJA 4NANO QUANTUM PRO SERIES: energicznie wstrząśnij butelką przed przystąpieniem do nałożenia powłoki ceramicznej. Na aplikator nanieś kilkanaście, kilkadziesiąt kropel 4nano Quantum Pro Series i rozprowadź po obszarze nie większym niż 50 x 50 cm, szczelną warstwę. Pozostaw na 60 sekund (+30°C) do 90 sekund (+15°C), po czym zbierz nadmiar powłoki za pomocą 2-3 szmatek z mikrofibry (ze względu na tłustość 4nano Quantum Pro Series zalecamy 3 szmatki). Nie należy próbować usunąć całego nadmiaru produktu za pomocą jednej mikrofibry. 

Przy użyciu pierwszej ścierki lekko zbierz nadmiar powłoki, wciąż pozostawiając niedoskonałości na powierzchni. Następnie drugą szmatką ściągnij pozostałą ilość dodatkowej ceramiki. Trzecią poleruj powierzchnię do ideału, tak, aby nie pozostały żadne smugi i mazy. Upewnij się, że wszystkie niedoskonałości  (także na elementach sąsiadujących) zostały dokładnie usunięte. Po skończonej aplikacji samochód powinien zostać w garażu przez minimum 12 godzin (wersja GLOSS) lub 2-3 (wersja PROTECT) godziny w celu zapewnienia jak najlepszych warunków wiązania (zalecamy wydłużyć ten czas, gdy na zewnątrz panuje kiepska sytuacja atmosferyczna - pada deszcz lub śnieg). Pełne wiązanie powłoki ceramicznej następuje po 7 dniach i w tym czasie NIE należy myć ani płukać samochodu. Oczywiście samochód można normalnie użytkować.

Przed użyciem warto przetestować produkt w mało widocznym miejscu. Nie wolno nakładać go na rozgrzane powierzchnie, a także aplikować w pełnym słońcu. Powłokę chronić przed dziećmi. W przypadku połknięcia przemyć usta i obficie popić wodą, natychmiast skonsultować się z lekarzem. W przypadku kontaktu z oczami obficie przemyć wodą i zasięgnąć porady lekarza. W przypadku kontaktu ze skórą przemyć dużą ilością wody, w razie dolegliwości wezwać lekarza. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Więcej o technologii high content ceramic coatings

High content ceramic coatings to metoda bazująca na wykorzystaniu wysokiej ilości składników aktywnych (+90%) oraz niewielkiej ilości rozpuszczalników do stworzenia końcowego produktu zastosowana w naszej najnowszej serii powłok ceramicznych 4nano PRO.

To rozwiązanie powoduje, że w przeciwieństwie do produktów bazujących na dużej ilości rozpuszczalników, powłoka jest niezwykle tłusta. Dzięki temu ceramika wyróżnia się znaczną poprawą większości właściwości (m.in. odporność na mikrozarysowania i inne szkodliwe czynniki, lepsza hydrofobowość).

Zastosowanie nowej technologii high content ma jeszcze jedną kluczową zaletę. W przypadku powłok opartych głównie na rozpuszczalniku może zdarzyć się tak, że działanie powłoki zanika nawet po kilku miesiącach. Wysoka zawartość składników aktywnych serii 4nano PRO wpływa na wyjątkową stabilność Powłok ceramicznych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl