Ice Pro Series 50 ml

ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Powłoka ceramiczna 4nano Ice Pro Series

Ilość składników aktywnych: ponad 90% produktu
Trwałość: do 36 miesięcy
Wydajność: około 8-10 ml na komplet felg
Czas utwardzania: 2-3 godziny
Czas do uzyskania pełnego wiązania: 7 dni

W skład zestawu wchodzi:

4nano Ice Series -  50 ml

Powłoka ceramiczna 4nano Ice Pro Series to niezwykle wytrzymała powłoka ceramiczna do felg samochodowych dedykowana dla profesjonalistów o wysokiej zawartości składników aktywnych (90%+). Powłoka utrzymuje się na felgach do 36 miesięcy, zaś sam efekt hydrofobowy jest widoczny nawet do 12 miesięcy!

Dzięki zastosowaniu technologii high content ceramic coatings powłoka ceramiczna 4nano Ice Pro Series zapewnia jeszcze większą ochronę felg przed mikro zarysowaniami, szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, promieniowaniem UV, chemią, solą drogową, a także pyłem z klocków hamulcowych i podwyższoną temperaturą.  Z drugiej strony gwarantuje niesamowitą szklistość, wyjątkowo trwały efekt hydrofobowy (kropelkowanie wody) oraz podwyższone właściwości samooczyszczające, a co za tym idzie, wyjątkowo proste i szybkie mycie felg. A to wszystko przy aplikacji zaledwie jednej warstwy!

Wysoka ilość składników aktywnych sprawia, że produkt jest bardzo tłusty, wręcz oleisty. Dzięki temu użytkownik dokładnie czuje powłokę ceramiczną podczas nakładania i późniejszego docierania. Jednocześnie odpowiednio dobrany katalizator ułatwia pracę z produktem, ceramika nie sprawia żadnych problemów podczas aplikacji.



Aplikacja powłoki ceramicznej 4nano Ice Pro Series

Aplikację należy przeprowadzać w odpowiednich warunkach temperatury i wilgotności powietrza. Ważna jest również dobra wentylacja pomieszczenia, w którym nakładana jest powłoka. Lakier powinien być skrupulatnie przygotowany, oczyszczony oraz oduszczony - w tym celu polecamy użycie środków 4nano Scrub i 4nano Final Wipe Off.

TEMPERATURA i WILGOTNOŚĆ POWIETRZA: temperatura pomieszczania powinna wynosić od +15°C do +30°C (dopuszczalne są drobne odchylenia). Wilgotność powietrza musi znajdować się w przedziale pomiędzy 30-80%. Aplikacja powłoki poza podanymi przedziałami może skutkować niepowodzeniem.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI: dobrze przygotowana felga jest wolna od smoły, luźnego brudu, zanieczyszczeń pochodzenia metalicznego. Ponadto powierzchnia musi być sucha oraz kompletnie wyjałowiona z innych substancji. Ostateczne mycie powierzchni przed zabezpieczeniem powinno odbyć się przy pomocy środka 4nano Scrub. 

APLIKACJA:  energicznie wstrząśnij butelką przed przystąpieniem do nałożenia powłoki ceramicznej. Na specjalny aplikator lub płatek kosmetyczny nanieś kilkanaście, kilkadziesiąt kropel 4nano Ice Series  i rozprowadź na jednej stronie felgi (nie należy próbować pokryć całej felgi za jednym podejściem), tworząc szczelną warstwę. Pozostaw na 60 sekund (+30°C) do 90 sekund (+15°C), po czym zbierz nadmiar powłoki za pomocą 2-3 szmatek z mikrofibry (ze względu na tłustość 4nano Camo Pro Series zalecamy 3 szmatki). Nie należy próbować usunąć całego nadmiaru produktu za pomocą jednej mikrofibry. 

Przy użyciu pierwszej ścierki lekko zbierz nadmiar powłoki, wciąż pozostawiając niedoskonałości na powierzchni. Następnie drugą szmatką ściągnij pozostałą ilość dodatkowej ceramiki. Trzecią poleruj powierzchnię do ideału, tak, aby nie pozostały żadne smugi i mazy. Upewnij się, że wszystkie niedoskonałości zostały dokładnie usunięte. Po skończonej aplikacji samochód felgi powinny zostać w garażu przez minimum 2-3 godziny w celu zapewnienia jak najlepszych warunków wiązania (zalecamy wydłużyć ten czas, gdy na zewnątrz panuje kiepska sytuacja atmosferyczna - pada deszcz lub śnieg). Pełne wiązanie powłoki ceramicznej następuje po 7 dniach i w tym czasie NIE należy myć ani płukać felg. 

Przed użyciem warto przetestować produkt w mało widocznym miejscu. Nie wolno nakładać go na rozgrzane powierzchnie, a także aplikować w pełnym słońcu. Powłokę chronić przed dziećmi. W przypadku połknięcia przemyć usta i obficie popić wodą, natychmiast skonsultować się z lekarzem. W przypadku kontaktu z oczami obficie przemyć wodą i zasięgnąć porady lekarza. W przypadku kontaktu ze skórą przemyć dużą ilością wody, w razie dolegliwości wezwać lekarza. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.



Więcej o technologii high content ceramic coatings

High content ceramic coatings to metoda bazująca na wykorzystaniu wysokiej ilości składników aktywnych (+90%) oraz niewielkiej ilości rozpuszczalników do stworzenia końcowego produktu zastosowana w naszej najnowszej serii powłok ceramicznych 4nano PRO.

To rozwiązanie powoduje, że w przeciwieństwie do produktów bazujących na dużej ilości rozpuszczalników, powłoka jest niezwykle tłusta. Dzięki temu ceramika wyróżnia się znaczną poprawą większości właściwości (m.in. odporność na mikrozarysowania i inne szkodliwe czynniki, lepsza hydrofobowość).

Zastosowanie nowej technologii high content ma jeszcze jedną kluczową zaletę. W przypadku powłok opartych głównie na rozpuszczalniku może zdarzyć się tak, że działanie powłoki zanika nawet po kilku miesiącach. Wysoka zawartość składników aktywnych serii 4nano PRO wpływa na wyjątkową stabilność Powłok ceramicznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl